Tradycją naszą się się stało,
By uroczystość rodzinną niemałą
Odbyć u nas przy kolacji,
Poddając się miłej konwersacji ...

Historia

Zanim się ścięły szrony zimy
I nim zaśpiewał w izbie ogień,
Do karczmy błogiej przychodzimy,
By gorzko ruszyć zaraz w drogę.


René Char

Oberża Sąsiadów to firma rodzinna prowadzona przez państwa Ledwosów i ich dwóch synów - Mieszka i Przemka. Położony z dala od ulicznego zgiełku, otoczony pięknym ogrodem dawny dom mieszkalny przebudowano w 2001 roku na pełną ciepła i uroku restaurację. Od tego momentu nasz dom stał się ‘domem otwartym’.

Naszą dumą jest tonący w kwiatach ogród. Panujący tu spokój udziela się odwiedzającym. Bywa, że ciszę mąci jedynie szum wiatru wśród drzew, lub plusk wody w stawie. To miejsce  przenosi nas w świat natury, tak bliski naszym wewnętrznym pragnieniom. Drzewa i krzewy skrywają altany oplecione pnączem winorośli. Ponadto są tu stoliki zupełnie odosobnione, w których najskrytsze wyznania pozostają na zawsze w sferze intymności.

Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych. Dla nich w części ogrodu zaprojektowano i zbudowano plac zabaw gdzie mogą dać upust swojej młodzieńczej energii.

Przede wszystkim jest to jednak restauracja.

Wnętrze Oberży zaaranżowano tak, aby goście czuli się w nim komfortowo. Ciepła kolorystyka, mnóstwo dodatków oraz dyskretna, profesjonalna i miła obsługa podkreślają znamienitość tego miejsca. W harmonii z doskonałą kuchnią tworzy się niepowtarzalny klimat, dzięki któremu goście czują się u nas jak w domu.

Ponadto - ta wszechobecna perfekcja i dbałość o detale. Każdy element i miejsce w którym się znajduje, jest przemyślane. Całość jest jak obraz namalowany ręką mistrza. To robi wrażenie. Każdy kto nas odwiedził choć raz, wrócił tu ponownie.

Oberża nigdy nie jest taka sama. Wystrój się zmienia wraz ze zmianą pór roku oraz w zależności od okoliczności.

Okoliczności? Tak.
Oprócz codziennej gościnności, specjalizujemy się w organizowaniu uroczystości i przyjęć. Spośród innych restauracji wyróżnia nas fakt, iż nie są to przyjęcia tradycyjne. Są to wydarzenia – spektakle – o których się mówi i które długo się pamięta.
Jesteśmy w stanie zorganizować uroczystość dla 120 osób. W zależności od preferencji i upodobań, oferujemy różne zestawy menu będące kompozycją smaków i kolorów. Standardem jest u nas zimna płyta składająca się z minimum 18 dań.

Z bardzo szerokiego menu polecamy szczególnie lubiane przez naszych bywalców „Naleśniki ze szpinakiem”, „Polędwicę faszerowaną borowikami” i „Sandacza w parze z kurkami”.
Dużą popularnością wśród gości – nie tylko ze względu na nazwę – cieszą się nasze wyśmienite desery „Paranoja czekoladowa” oraz „Depresja makowa”

Pragniemy, aby Oberża Sąsiadów stała się "Krakowskim Domem Gościnnym" pełnym ciepła i serdeczności, w którym każdy z odwiedzających czułby się wspaniale. Dla nas to wciąż nasz rodzinny dom, o który dbamy i którym się opiekujemy. Chcieliśmy stworzyć coś innego niż tylko restaurację i to chyba się udało w stu procentach.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie.